ثبت شرکت سهامی خاص

شنبه 10 شهریور 1397


شخصی که اظهارنامه حمایت از اختراع را به یک از ادارات کشورهای عضور کنوانسیون پاریس تسلیم کرده است
اکتساب حق، تحصیل حق
خود یا جانشین قانونی وی می تواند در مدت زمان مقرر شده در کنوانسیون پاریس ( 12 ماه ) حقوق خاصی را در موقع تقاضای حمایت درتمامی کشورهای عضو کنوانسیون پاریس کسب نماید که این حق، (( حق تقدم)) نامیده می شود.

 • نظرات() 
 • شنبه 10 شهریور 1397

  آیا شهر قرچک برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت مناسب است ؟
  ثبت شرکت در شهر قرچک به چه مدارکی نیاز دارد ؟
  جهت ثبت شرکت در قرچک از کجا آغاز کنیم ؟
  پس از ثبت شرکت در قرچک چه اقداماتی لازم است ؟
  در این نوشتار سعی شده است تا به سوالات شما در مورد ثبت شرکت در قرچک پاسخ داده شود.
  قرچک شهری است در جنوب استان تهران در شهرستان قرچک . این شهرستان در آذرماه 1391 با مصوبه هیئت وزیران به مرکزیت شهر قرچک به شهرستان تبدیل شد.
  قرچک به خاطر نزدیکی به تهران، سرریز جمعیت پایتخت را به خود جذب می کند که علت اصلی آن ارزان تر بودن مسکن در قرچک نسبت به تهران است. حدود یک سوم از جمعیت قرچک را سرریز جمعیتی تهران برآورد می کنند.
  شهر قرچک از یک سو توسط یک اتوبان چهار بانده به شهر تهران و از سوی دیگر به شهرستان ورامین متصل می شود.
  با توجه به موقعیت استثنایی شهرک صنعتی قرچک، این شهرک مورد توجه سرمایه گذاران منطقه و دیگر استان ها و سرمایه گذاران خارجی قرار گرفته است. این شهرستان، بدون تردید یکی از ظرفیت های مهم اقتصادی منطقه در جنوب شرق استان تهران محسوب می شود که می تواند علاوه بر رونق اقتصادی، زمینه توسعه منطقه و استان را فراهم کند.

      مدارک ثبت شرکت در قرچک

  با توجه به نوع شرکت حقوقی که جهت ثبت انتخاب می گردد اوراق ثبتی متفاوت می باشد. به عنوان مثال اوراق ثبتی شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه، اظهارنامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین است و اوراق ثبتی شرکت های سهامی خاص شامل اساسنامه، شرکتنامه، تقاصانامه و صورتجلسه مجمع عمومی موسسین می باشد. سایر انواع شرکت ها نیز اوراقی تقریباَ مشابه با این دو نوع شرکت دارند.
  شایان ذکر است، مدارک و مستندات حقوقی شرکت اصل و اساس شرکت هستند و همه توافقات و قوانین اجرایی و حقوقی شرکت در آن دیده می شود. آینده شرکت بسیار زیاد به این مستندات وابسته است. هر گونه اشتباه در این مستندات آینده شرکت را به خطر خواهند انداخت. از این رو انتخاب موسسه حقوقی معتبر مانند ثبت شرکت فکربرتر برای تنظیم این مستندات اهمیت زیادی دارد.

      مراحل ثبت شرکت در قرچک

  گام اول در ثبت شرکت در قرچک انتخاب سرمایه درست و موضوع فعالیت مناسب می باشد . باید توجه داشته باشید در صورتی که موضوع فعالیت شما مستلزم مجوز باشد می بایست مجوزهای لازم را از ارگان های ذی ربط تهیه فرمایید. گام بعدی انتخاب 5 نام مناسب و سه سیلاب با ریشه کاملاَ فارسی می باشد. چنانچه نام انتخابی شما به ثبت نرسیده باشد مورد تایید کارشناس اداره ثبت شرکت ها قرار می گیرد. متقاضیان ثبت شرکت در قرچک باید بدانند انجام ثبت نام سامانه ای نیازمند تجربه و از مهم مهمتر تخصص می باشد . در این زمینه می توانید با مشاوران با تجربه مرکز تخصصی فکر برتر در تماس باشید.
  پس از انجام ثبت نام سامانه ای، می بایست مدارک را از طریق اداره پست به صورت سفارشی به اداره ثبت ارسال نمایید.چنانچه مدارک تقدیمی کامل بوده و نقصی نداشت کارشناس مربوطه نسبت به تهیه پیش نویس آگهی ثبت اقدام می نماید که در اینصورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت فکربرتر با در دست داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی، برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت مراجعه نماید.
  درج آگهی تاسیس در روزنامه رسمی کشور و پرداخت هزینه آن آخرین اقدام جهت ثبت شرکت می باشد.

      اقدامات اجباری پس از ثبت شرکت در قرچک

  پس از ثبت شرکت اقداماتی به صورت اجباری می بایست انجام گیرد. این اقدامات عبارتند از :
  الف) انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی
  ب) اخذ کد اقتصادی
  ج) پلمپ دفاتر تجارتی
  لذا، هر شرکت و یا موسسه پس از ثبت  شرکت و از تاریخ ثبت آن به مدت 2 ماه زمان دارد تا با مراجعه به اداره ی دارایی مستقر در محدوده ی فعالیت خود، نسبت به تشکیل پرونده ی مالیاتی و اخذ کد اقتصادی اقدام نماید و دفاتر سال آینده را پلمپ کند. حائز اهمیت است، توجه نکردن به انجام این موارد، باعث مشکلات متعددی در آینده خواهد شد. 

 • نظرات() 
 • شنبه 3 شهریور 1397

  یکی از ارزشمند ترین مخلوقات خداوندی که بنا به وحی او در خدمت انسان قرار گرفته، زنبور عسل است.حشره ای کوچک با بهره های بزرگ، برای کشف این خادم الهی تا کنون محققین و متخصصین با سالها علم و تجربه به بخشی از سودمندی های وی پی برده اند و هنوز جای کاوش های بیشتر وجود دارد؛زمانی همه طالب نوش این حشره عجیب و مفید بودند ولی امروز برای نیش آن هم خریدارانی وجود دارد،زیرا همانطور که نوش آن شفا است، نیش آن هم به تشخیص دانش امروزی دواست؛زندگی و بقای هر موجود با مرگ موجود یا موجودات دیگری همراه است،تنها موجودی که تغذیه اش نه تنها کوچکترین آسیبی به هیچ موجودی وارد نمی کند،بلکه حیات جدیدی به هزاران موجود می بخشد.

  به طور کلی راه و روش زندگی زنبورعسل از همه موجودات عالم متمایز است و به یقین زنبور عسل یکی از معجزات و معماهای خلقت است؛نقش عظیم زنبور عسل در حفظ فلور گیاهی جنگل ها و مراتع و محیط زیست و همچنین افزایش محصولات کشاورزی می باشد؛ زنبور عسل علاوه بر گرده افشانی گیاهان که در حقیقت از این راه بیشترین استفاده را به انسان می رساند،به واسطه تولید محصولاتی مثل: عسل، موم، ژل رویال، و زهر در صنعت زنبور داری و بسیاری از صنایع دیگر مثل صنایع دارو سازی، آرایشی، شمع سازی، نساجی، کاغذ سازی، چرم سازی، و غیره نقش دارد و با اشتغال زایی در بخش های مربوط به تولید ابزار آلات زنبور داری، کارگاه های کندو سازی، کارخانه های بسته بندی عسل و کارگاه های آج موم نقش خود را در اقتصاد کشور ایفا می کند.

  • تاریخچه زنبورداری در دنیا :
  بشر تغییری در زندگی زنبورعسل نداده است، زنبورعسل همان است که هزاران سال قبل بوده ولی بشر در مورد بیولوژی و طرز نگهداری زنبور عسل در کندوی ساخت خود اطلاعات و تجربیات زیادی کسب کرده است.
  به طور دقیق آشکار نیست که از چه زمانی زنبورعسل از سایر زنبورها جدا شده و به جمع آوری شهد و گرده گل های روی آورده است، طبق نظر دانشمندان قدمت این حشره از 60 تا150 میلیون سال قبل تخمین زده می شود.
  از نقوشی که روی سنگ حکاکی شده واقع در غاری از دوران حجر در کوه های شرقی اسپانیا به دست آمده است،چنین استنباط می شود که بشر 16-8 هزارسال پیش از میلاد زنبورعسل را می شناخته و از عسل و موم آن استفاده می کرده است.
  اولین اثری که از زنبورعسل به دست آمد، فسیلی است متعلق به چهل میلیون سال قبل که در آن زنبورعسل در داخل صمغ درخت محبوس شده، این فسیل در موزه زنبورعسل در شهر وایماردر آلمان غربی نگهداری می شود.
  در ادیان الهی نیز از عسل به نیکی یاد شده است و در قرآن کریم نیز سوره ای به نام سوره نحل (زنبورعسل) نام گذاری شده است و از عسل به عنوان غذای شفابخش نام برده شده است.

  • تاریخچه زنبور داری در ایران :
  زنبور داری در ایران سابقه قدیمی دارد، در دوره هخامنشیان نگهداری زنبور عسل در ایران رواج داشته است و از عسل به عنوان یک ماده شیرین غذایی و دارویی استفاده می کردند. پیدا شدن دشت همفرغی در لرستان منقش (دارای نقش ونگار) به شکل زنبور عسل و متعلق به 800 سال قبل از میلاد معرف قدمت آشنایی ایرانیان با این حشره مفید است؛ با پیشرفت پرورش زنبور عسل در اروپا و آمریکا و با ورود کندوهای مدرن و ملکه های هیبرید به کشور(1335 به بعد) علاقه مندانی در نقاط عسلخیز کشور به ایجاد واحد های بزرگ صنعتی توجه کردند.نگهداری زنبور عسل در اکثر مناطق خوش آب و هوا و مستعد کشور زیاد بوده و هست.
  عسل و فواید آن بر سلامت انسان :
  امروزه عسل کانون توجه بسیاری از تحقیقات علمی جوامع پزشکی قرارگرفته است. از جمله فواید ثبت آن می توان به موارد ذیل اشاره نمود :
  - عسل برای خون شما مفید است.
  - عسل از خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کنندگی برخوردار است.
  - عسل به هضم غذا کمک می کند.
  - عسل با عفونت های پوست سر و انواع عفونت های جلدی مبارزه می کند.
  - عسل به خواب عمیق و صحیح در کودکان کمک می کند.
  - عسل در درمان آب مروارید (کاتاراکت) مفید است.
  - عسل دوست کبد و پادزهر است.
  - عسل گرفتگی مویرگ ها را باز می کند و برای عروق بسیار مفید است.
  - عسل سنگ های کلیه و مثانه را از بین می برد.
  - و...

  • شرکت های پرورش زنبور عسل :
  شرکت های پرورش زنبور عسل به شرکت هایی گفته می شود که در زمینه زنبورعسل مشغول به فعالیت هستند ودر موضوع فعالیت آنها (بند 2اساسنامه) مواردی از قبیل: پرورش، نگهداری، تکثیر زنبور عسل و تولید عسل قید شده باشد.
  ثبت این شرکت ها با موضوع پرورش زنبورعسل نیازی به اخذ مجوز از مراجع ذیربط ندارد و برای عموم آزاد است.

  • ثبت شرکت پرورش زنبورعسل :
  برای ثبت شرکت پرورش زنبور عسل، می توان همانند سایر شرکت ها در قالب های سهامی خاص و یا با مسئولیت محدود اقدام نمود.

  • شرایط  ومدارک لازم جهت  ثبت شرکت پرورش زنبور عسل سهامی خاص به قرار ذیل است :
  شرایط لازم :
  - وجود3 نفر عضو به همراه 2 نفر بازرس (بازرسین نباید از اعضا باشند.)
  - پرداخت 35 درصد از سرمایه به صورت نقدی
  - حداقل سرمایه لازم یک میلیون ریال

  • مدارک مورد نیاز:
  - فتوکپی  کارت ملی اعضاء
  - تصویر شناسنامه اعضاء
  - اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس+10
  - اقرارنامه امضاء شده
  - اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
  - تنظیم وکالتنامه به نام وکیل در صورتی که امور توسط وکیل انجام گیرد.

  • شرایط ثبت شرکت پرورش زنبور عسل با مسئولیت محدود:
  - حداقل سرمایه 100.000هزار تومان
  - تعهد یا پرداخت سرمایه به صورت نقدی
  - وجود 2 نفر عضو

  • مدارک لازم برای ثبت شرکت پرورش زنبور عسل با مسئولیت محدود:
  - تصویر شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضا
  - اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
  - صدور مجوز در صورت نیاز به مجوز
  - امضاء اقرار نامه

 • نظرات() 
 • شنبه 3 شهریور 1397

  همان طور که در مقالات پیشین گفته شد، متقاضیان جهت ثبت اظهارنامه ی علائم تجاری می بایست  با ورود به سامانه ی http://ip.ssaa.ir  اقدام به ثبت علامت نمایند. سپس، مرجع ثبت ، اظهارنامه و ضمائم آن را از لحاظ رعایت جنبه های شکلی و شرایط مقرر در قانون و  آیین نامه و همچنین تطبیق طبقه یا طبقات اعلامی با طبقه بندی بین المللی مورد بررسی قرار می دهد ، در صورتی که اداره به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود مشابه و یا عین علامت درخواستی ، علامت را قابل ثبت بداند ، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند و در صورتی که در مدارک ارسالی و یا تنظیم محتوای اظهارنامه نقصی وجود داشته باشد ابلاغیه ی رفع نقص می فرستد.ابلاغیه ی رد اظهارنامه نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت ، الزامات قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد وحالت دیگر نیز  ممکن است زمانی پیش آید که بخشی از کالاها و یا خدمات  قابل ثبت نباشد که در این صورت ابلاغیه ی رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه صادر می شود. در ضمن ،تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده رویت می شود به منزله ی تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می گردد.

  پاسخ اداره از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق سامانه ی http://ip.ssaa.ir، بخش ثبت انواع درخواست (رفع نقص،پرداخت حق الثبت،تمدید،انتقال و ...) امکان پذیر است. لازم به یادآوری است ، در ابتدای مراحل ثبت علامت تجاری، از متقاضی شماره موبایل و نامه الکترونیکی (e-mail) خواسته می شود که جهت رفع نقص برند، مراتب طی اخطاری از این طریق نیز، اعلام خواهد شد.
  برای درخواست رفع نقص باید روی گزینه ثبت انواع درخواست ( رفع نقص ، پرداخت حق الثبت، تمدید ، انتقال و ...) کلیک نموده و پس از ورود شماره اظهارنامه و رمز ، موضوع درخواست را ( درخواست رفع نقص) انتخاب نمایید.
  مهلت رفع نقص برای اشخاص مقیم ایران 30 روز و برای اشخاص مقیم در خارج در ایران 60 روز از زمان ابلاغ محاسبه می شود.
  چنانچه متقاضی در مهلت مقرر قانونی به هر علتی نتواند نقایص اعلامی را رفع نماید، مرجع ثبت اظهارنامه را رد و مراتب را با ذکر علت یا علل رد به متقاضی ثبت ابلاغ خواهد کرد.( لذا می بایست مراحل ثبت از ابتدا از سر گرفته شود )
  نکته : هر درخواست فقط یک بار امکان ارسال دارد و تا اعلام نظر کارشناسی ، امکان ثبت درخواست مجدد ، از آن نوع وجود ندارد.

 • نظرات() 

 • آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات